Wycieczka autokarowa na spektakl „Pinokio”

Aktor, scena, rekwizyty… to niewątpliwie atrybuty teatru. By je zgłębić 10 lutego 2020 r. dzieci z grupy V, VI i VII wybrały się na wycieczkę autokarową do Miejskiego Ośrodku Kultury w Zambrowie na spektakl „Pinokio”.

Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy drewnianego pajacyka, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć poznania świata wzięła górę.

Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu, spotkał na swej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa i Kota oraz dobrą Błękitną Wróżkę. Zrozumiał jednak, że starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

Przedstawienie „Pinokio” bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami ze spektaklu. Była to dla nich pouczająca lekcja, podczas której dowiedziały się, że kłamstwo nie popłaca.