Dzieci z grupy VI w sklepie zoologicznym

„Pies najlepszym przyjacielem człowieka”… Okazuje się, że nie tylko pies jest najlepszym przyjacielem dzieci z grupy VI. Wycieczka do sklepu zoologicznego udowodniła, że przeróżne zwierzaki są pupilami starszaków. Najwięcej dzieci posiada rybki zarówno bojowniki (nie wymagające zbyt dużej opieki), jak i neonki, glonojady czy gupiki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się też gryzonie – chomiki, świnki morskie czy króliki miniaturki. Uwagę dzieci przyciągnęły kolorowe papugi i kanarki, które swoim śpiewem i piskiem ewidentnie chciały zwrócić na siebie uwagę.

Dzieci dowiedziały się, że w sklepie zoologicznym można zakupić nie tylko małe zwierzaki czy gryzonie, ale także pokarm dla nich oraz klatki czy akwaria. Największą atrakcją okazała się ogromna klatka z labiryntami i kołowrotkiem dla chomików oraz zapachowe zabawki dla psów i kotów. Sklep posiada także bogaty asortyment akcesoriów dla małych i dużych wędkarzy.

Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.