Wycieczka grupy V do sklepu zoologicznego Twister

Dzieci kochają zwierzątka i oczywistym jest, że każde z nich bardzo chciałyby mieć jakieś we własnym domu, takie do przytulania i do kochania. O tym, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność, ale także odpowiedzialność, dzieci mogły się dowiedzieć podczas wycieczki do sklepu zoologicznego Twister. Wybraliśmy się tam, aby poobserwować różne zwierzątka oraz poznać sposoby opieki nad nimi.

Przedszkolaki okazały się wspaniałymi znawcami zwierząt. Nakarmiły je, dały im pić, wymieniły posłania na świeże, a co najważniejsze okazały im wiele czułości podczas głaskania. Dzieci zapoznały się z różnymi akcesoriami dla zwierząt, zarówno małych jak i tych większych. Jednak najwspanialszą wiadomością tego dnia było to, że do przedszkola wraca razem z nami niebieska rybka, którą otrzymaliśmy w prezencie od pani Moniki.

Po powrocie do przedszkola zabraliśmy się do urządzenia nowego domku dla rybki. Dzieci wsypywały kamyki, wlewały wodę do akwarium. Zastanawiały się też, jakie nadać jej imię. Rybka znalazła w naszej sali nowy dom, otoczona opieką i zainteresowaniem wszystkich przedszkolaków.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI MONICE SZEPIETOWSKIEJ ZA WSPÓŁPRACĘ,  SERDECZNE PRZYJĘCIE I RYBKĘ!