Porządek w śmieciach? Segregują dzieci z grupy V!

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Pierwszym zagadnieniem jakim się zajęliśmy był  porządek w śmieciach, a dokładniej ich segregacja. Jak się okazało przedszkolaki doskonale wiedzą czym są odpady, znają trudne słowo „recykling” oraz sposoby by świat obok nas był piękny i czysty. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie kolory poszczególnych koszy na odpady, część z nich dzieci osobiście posegregowały.

Dzieci brały czynny udział w zajęciach i wykazały się dużą wiedzą dotyczącą segregacji odpadów.  W naszym przedszkolu już od pierwszych lat edukacji przedszkolnej mówimy dzieciom jak ogromne znaczenie ma segregacja śmieci dla naszego otoczenia i nas samych.