Dzień Przedszkolaka w grupie VI

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowały dwa dni później 23 września.

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki jeździły na mini rowerkach, przechodziły w rytm muzyki pod liną, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z różnymi innymi konkurencjami sportowymi. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Zwieńczeniem uroczystości okazała się Foto-budka, w której każdy starszak mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z użyciem różnych śmiesznych rekwizytów.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.