„Mój Przyjaciel- miś pluszowy”- konkurs plastyczny.

W dniu 25 listopada 2020r. został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel-miś pluszowy”.

Głównymi celami konkursu było:

• Rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej,
  • Kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi,
  • Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
  • Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej,
  • Popularyzacja światowego Dnia Pluszowego Misia.

Konkurs był adresowany do wszystkich przedszkolaków w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swojego ulubionego misia.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, wpłynęło 88 prac plastycznych.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało się nagrodzić prace, które odznaczał się największą samodzielnością. Podczas oceny zwracano również uwagę aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni czy oryginalne ujęcie tematu.