Dzień Ziemi

22 kwietnia – to ważny dzień w naszym przedszkolu. Przedszkolaki już od najmłodszej grupy wiekowej wdrażane są do szanowania przyrody. Obchody Dnia Ziemi posłużyły do realizacji treści proekologicznych. W dniu tym w przedszkolu odbył się quiz ekologiczny dla dzieci 3 – 4 letnich oraz dla grup starszych 5 – 6 letnich. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą ekologiczną, jak również zdobyć słodkie nagrody. Punktem kulminacyjnym tego dnia było przedstawienie teatralne o treści ekologicznej pt: „ A ja coś mam”, w wykonaniu dzieci pięcioletnich z grupy VIII. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wszystkie przedszkolaki wyposażone w worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe pod opieką swoich wychowawców wyruszyły na teren ogrodu przedszkolnego, by sprzątnąć „skrawek Ziemi” jak również ozdobić naszą Planetę kolorowymi rysunkami.