Wycieczka do Centrum Kopernika

Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na wycieczkę do Warszawy i nadszedł ten dzień - 19 kwietnia w dobrych humorach wyruszyły do Warszawy na wyprawę pełną wrażeń. Z wielkim zainteresowaniem oglądały stolicę Polski, rzekę Wisłę z okien autokaru.Autokar zatrzymał się i dzieci wysiadły z autokaru oglądając się dookoła, krótki spacer i dzieci weszły do Centrum Nauki Kopernik, które jest królestwem eksperymentów znajdą się tam setki interaktywnych urządzeń, Dzieci bawiły się w Galerii BZZZ – sali przeznaczonej dla najmłodszych gości CNK. Zabawie, doświadczeniom i  radości z nich płynącej nie było końca.  Wszystkie dzieci zamieniły się w ,,małych badaczy”.

Dzieci miały również możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń i z bliska zapoznać się z nowościami techniki.   W Centrum Nauki Kopernik dowiedziały się dzięki eksponatom tworzącym wystawę jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło. Samodzielnie wyprodukowały prąd elektryczny, przyjrzały się jak powstaje tornado oraz doświadczyły tego, co się dzieje podczas lotu na dywanie. Znajdujące się tam eksponaty pozwoliły zajrzeć dzieciom w głąb ludzkiego organizmu. Poprzez samodzielne eksperymenty dzieci poznawały otaczający nas świat, każde dziecko mogło wejść w świat biologii, fizyki, chemii bez obaw, że coś zepsuje, czy coś wybuchnie. Każdy uczestnik wyjazdu mógł przejechać się na specjalnym rowerze, zmierzyć szybkość, z jaką biegnie, mógł sprawdzić jak bije jego serce, zbadać sobie wzrok, narysować siebie, nagrać film, sprawić, by się było niewidzialnym. Oczywiście tych możliwości było mnóstwo i z trudem można je spamiętać, ale zapewniam, że każdy miał wystarczająco dużo czasu, by się przy każdym eksponacie zatrzymać i sprawdzić jak on działa.                                                                                  Przedszkolaki wróciły szczęśliwe, pełne wrażeń i chęci na kolejną, pełną przygód wyprawę.