Szukamy wiosny

Już ozimina szumieć zaczyna, że nie powróci mróz.

I po tym można od razu poznać, że Wiosna jest tuż, tuż...

Jest coraz cieplej, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. W taki dzień, dzieci z grupy VIII wybrały się na poszukiwania oznak wiosny. Dzieci były dobrymi obserwatorami. Spacerując pobliskimi alejkami zaglądały do przydomowych ogródków z nadzieją, że tam spotkają wiosnę. Poszukiwania  okazały się owocne.

Przedszkolaki zauważyły topniejący śnieg, pąki na drzewach i krzewach, radosny śpiew ptaków, a w pobliskich ogródkach przebiśniegi i krokusy. Pierwsze oznaki wiosny dzieci dostrzegły również na placu przedszkolnym a były to wierzbowe bazie i leszczynowe wisiorki. Czterolatki zachwycały się budzącą do życia przyrodą i pięknem otoczenia.