Wycieczka do zakładu fryzjerskiego

Dzieci z grupy II udały się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Pani fryzjerka bardzo serdecznie przyjęła wszystkie przedszkolaki i opowiedziała o swojej pracy. Pokazała wszystkie urządzenia, które są potrzebne do pielęgnowania i stylizacji fryzur. Wielką atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów, a także testowanie różnorodnych suszarek i spinek. Niezapomnianym przeżyciem było także siadanie na regulowanym fotelu. Na koniec panie fryzjerki wyczarowały na głowach dzieci różne fryzury.
        Chociaż zakład  fryzjerski był miejscem już znanym przez dzieci, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, nasza wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, która nie musiała odbyć się w sali przedszkola.