Dzieci z grupy VI robią pizzę

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

Dnia 24 lutego dzieci z grupy VI gościły u siebie pana Karola Korzenieckiego – tatę Natana, który na co dzień pracuje w pizzerii „Osteria”.  Pan Karol odwiedził nas, żeby wspólnie z dziećmi przeprowadzić warsztaty samodzielnego sporządzania pizzy. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca kucharza i kiedy oraz gdzie powstała pierwsza pizza. Na początku starszaki obejrzały pokaz prawidłowego wyrobienia ciasta oraz dekorowania pizzy.

Następnie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy – każdy miał możliwość wyboru swoich ulubionych składników. Dzieciaczki samodzielnie wałkowały oraz  tworzyły własne kompozycje smakowe.  Następnie pizze trafiły do odpowiedniego pieca, a po kilkunastu minutach były gotowe do spożycia. Radość dzieci była ogromna, ponieważ każda pizza zapakowana była w oddzielne opakowanie, które dzieci mogły zabrać do domu i podzielić się zawartością z domownikami. Nie od dziś wiadomo, że dziecko najlepiej uczy się poprzez samodzielne doświadczanie. Najważniejszy jest fakt, że dzieci wspaniale się bawiły, a kiedy nauka odbywa się poprzez zabawę, to zostaje najlepiej zapamiętana.