Wycieczka do Straży Pożarnej

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi oraz poznawania otaczającego nas świata przedszkolaki z grupy VI i VII z nauczycielami udały się 29 kwietnia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci wysłuchały wielu informacji dotyczących pracy w Straży Pożarnej, uczestniczyły w prezentacji pojazdów, którymi strażacy wyjeżdżają do akcji, zapoznały się z budynkiem straży. Przedszkolaki dowiedziały się, którymi samochodami strażacy jeżdżą do wypadków, a którymi gaszą pożary. Dzieci obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz znajdujące się w nich niezbędne do pracy urządzenia.

Wszystkim szczególnie przypadło do gustu przymierzanie strażackiego ubrania gdyż, choć przez chwilę mogli poczuć się jak bohater książki pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Jednak najwięcej emocji wzbudziło we wszystkich uczestnikach wycieczki podnoszenie na specjalnym podnośniku, którego używają strażacy podczas gaszenia pożarów. Dzieci zobaczyły również jak strażacy zjeżdżają z góry po specjalnej rurze do garażu, kiedy jest alarm.
Wszystkie dzieci zgodnie przyznają, że zawód strażaka bardzo im się podoba i prawie połowa chłopców chciałaby w przyszłości pracować w Straży. W najbliższej przyszłości przedszkolaki chciałyby jeszcze obejrzeć inne miejsca, w których praca jest równie emocjonująca i ciekawa.