Strona główna

Dzieci z naszego przedszkola wicemistrzami X Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków

Zambrowska Olimpiada Przedszkolaków – to impreza, na którą czekają całe rodziny, bo dostarcza masę sportowych emocji. W tegorocznej, dziesiątej olimpiadzie wystartowało 7 reprezentacji: cztery drużyny z Zambrowa, dwa przedszkola z Wysokiego Mazowieckiego oraz jedno przedszkole z Łomży. Organizatorami imprezy, która rozegrana została w sobotę, 8 czerwca na hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie było Miejskie Przedszkole Nr 1 w Zambrowie. Reprezentantami naszego przedszkola byli: Zuzanna Czapska, Bartosz Czapski, Wiktor Mieczkowski, Szymon Szkiłądź, Szymon Murawski, Zofia Domitrz, Magdalena Kaczyńska, Gabriela Sokołowska, Natalia Szymborska oraz Jan Jankowski.
Gośćmi honorowymi X Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków byli: mistrz olimpijski Andrzej Supron, grający trener ZKS Olimpia Zambrów Krzysztof Zalewski oraz mistrzyni świata Karate Kyokushin Anna Kaczyńska.
W czasie Olimpiady dzieci rywalizowały w 5 konkurencjach zdobywając punkty dla całej drużyny za jak najszybsze wykonanie danego zadania w systemie sztafetowym. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna wywalczyła II miejsce z wynikiem 33 pkt. Podczas obrad jury odbyła się konkurencja dla par składających się rodziców.  Imprezę uatrakcyjnił pokaz tańca sportowego w wykonaniu dzieci oraz pokaz karate, w wykonaniu podopiecznych sensei Anny Kaczyńskiej.
Na koniec zawodnikom oraz opiekunom wręczone zostały medale i podziękowania. Ponadto trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.