Kolarski Dzień Dziecka

Dzień dziecka to zawsze dobra okazja do rozwijania sprawności fizycznej. Dzięki uprzejmości i zaproszeniu UKS Wiktoria i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, naszych 23 przedszkolaków mogło spróbować swoich sił podczas imprezy sportowej, jaką był Kolarski Dzień Dziecka. Zawody te miały miejsce 05.06 b.r. na tzw. „Orliku” przy ZSOiP. Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie wzięły udział w tych zawodach. Przyszły na tę imprezę ze swoimi rodzicami, którzy zawsze z radością kibicują swoim pociechom.

Dystans jednego okrążenia wokół boiska okazał się dobrym sprawdzianem sił najmłodszych. Przedszkolaki naszej „Dwójeczki” zajęły w nich czołowe trzy pierwsze miejsca i nagrodę specjalną dla najszybszej dziewczynki. Były to dzieci: Bartosz Czapski, Wiktor Kubuj, Jakub Kaczyński i Gabriela Sokołowska.

Każdy uczestnik w kategorii przedszkolaków otrzymał dyplom, upominek i lody. Najmłodszy uczestnik, Antoś Doroszkiewicz, miał zaledwie 4 lata i już startował nie na czterech, a na dwóch kółkach. Ważnym elementem było bezpieczeństwo, biorących udział w wyścigu maluchów. Każdy miał na głowie kask, każdy poznał wcześniej najważniejsze zasady ruchu drogowego.