Kochane zwierzaki

Dzieci to bardzo szczególne osoby, wymagające zaspokojenia wszechstronnych zainteresowań o świecie. Bardzo wdzięcznym tematem nauki szacunku dla świata jest bliski kontakt najmłodszych z naturą oraz nabywanie postawy szacunku do zwierząt. To również kształcenie postaw humanitarnego stosunku do najsłabszych stworzeń.

Grupa IV Przedszkola Miejskiego Nr 2 miała okazję przeżyć wspaniałą lekcję kontaktu ze zwierzętami.

Podczas wycieczki do sklepu zoologicznego Akara przedszkolaki oglądały nie tylko przeróżne zwierzęta, czekające na swoich właścicieli, ale dowiedziały się, jak się z nimi obchodzić, by opieka nad nimi nie była czymś przykrym, lecz by dawała ogromną satysfakcję. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały życie zwierząt, ich zwyczaje i „jadłospis”. Najwięcej radości przyniosły jednak zajęcia w przedszkolu z prawdziwym chomikiem. Każdy podopieczny mógł dotknąć puszystego futerka, spróbować nakarmić zwierzaka i obserwować zwierzątko poruszające się w przezroczystej kuli.

Zajęcia te, na pewno wzmocnią w dzieciach potrzebę opieki nad zwierzętami oraz wrażliwość na wszystkie zwierzęta tworzące ekosystem naszej planety.