Misiowe zabawy

Kto jeszcze pamięta bajki z dzieciństwa, których bohaterem był pluszowy miś? Na pewno wiele osób odpowiedziałoby, że te filmy dawały im poczucie bezpieczeństwa, przyjaźni i niczym nieskrępowanej przygody. To z pewnością stało się powodem uczczenia tej postaci podczas Dnia Pluszowego Misia. Nasze przedszkole z radością przyłączyło się do tej chlubnej inicjatywy. To przecież świetna okazja do zajęć dydaktycznych, ruchowych, sportowych, a nawet do nauki języka angielskiego.

Podczas tegorocznych obchodów dzieci przynosiły swoje misie, z którymi mogły spędzić cały dzień. Śpiewanie piosenek o misiu, tańce i zabawy ruchowe czy wykonywanie prac plastycznych były ciekawym nawiązaniem do tematu tych zajęć. Dzieci uczyły się wierszy, a także miały zajęcia w języku angielskim – wszystko o swoim ulubieńcu. Najważniejszym punktem obchodów tego dnia były ogólnoprzedszkolne zabawy z udziałem zaproszonych gości. W tym czasie dzieci mogły się również przyłączyć do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały świetnie przygotowanej recytacji w wykonaniu pani dyrektor Iwony Mojkowskiej. Wspólne tańce i zabawy świetnie urozmaiciły zabawy z bańkami mydlanymi.

Temat pluszowego misia daje dzieciom wspaniałą okazję do zabawy, kształcenia w poczuciu bezpieczeństwa, dobrego humoru. Wyobraźnia dzieci to ważny element kształtowania intelektu, tym chętniej rozwijanego w toku dobrej zabawy.