Strona główna

Dziś jest nasze pasowanie....

Dziś jest nasze pasowanie.
Są tu nasze drogie Panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy,
że przedszkole pokochamy…

Takimi słowami maluszki z grup najmłodszych rozpoczęły swój występ artystyczny z okazji Pasowania na przedszkolaka. To niewątpliwie najważniejsza i najbardziej wyczekiwana uroczystość dla naszych małych podopiecznych. Tego dnia każdy maluszek stał się prawowitym przedszkolakiem.

W tym roku ze względu na warunki epidemiologiczne uroczystość odbyła się w poszczególnych grupach bez zaproszonych gości i rodziców. Cały montaż słowno- muzyczny został nagrany i udostępniony na portalu społecznościowych przedszkola.

 W naszym przedszkolu do uroczystego włączenia w poczet przedszkolaków przystąpiły  grupy  I , II i III.  Podczas niej, dzieci z grup 3 latków oficjalnie zostały przedszkolakami. Wydarzenie to w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków oraz zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości, maluchy swoją postawą potwierdziły, że w przedszkolu czują się dobrze. Piękne, eleganckie stroje, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.  Maluszki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny: recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki z inscenizacja ruchową.  Po zakończonych występach, Pani Dyrektor Iwona Mojkowska oraz Pani Wice Dyrektor Dorota Zawistowska dokonały pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, dzieci otrzymały medale,  dyplomy oraz słodkie upominki.

Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych pociech, a dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

Grupa 3