Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest - Święto Pluszowego Misia

Każdy z nas miał lub ma ulubioną pluszową przytulankę. Tradycyjnie, najpopularniejszą z nich jest pluszowy miś, który  kojarzony jest przez nas z beztroskim dzieciństwem. W związku z tym, w naszym przedszkolu, razem z dziećmi tworzymy chwile, które stają się wspaniałym wspomnieniem,  przy okazji zapoznając wychowanków z historię powstania najwspanialszej dziecięcej zabawki.

W tym roku, z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19 Święto Pluszowego Misia miało charakter grupowych zabaw. Dzieci poznawały zwyczaje tych wspaniałych zwierząt oraz historię powstania pierwszej przytulanki poprzez uczestniczenie w zajęciach prowadzonych aktywnymi metodami. W naszej placówce odbywały się podchody, projekcje filmów edukacyjnych, bajek, zabawy muzyczne, pokazy maskotek. W każdej grupie dzieci śpiewały ulubione misiowe piosenki, słuchały opowiadań i bajek. Uwieńczeniem dnia było wykonanie portretów misiów. Wszyscy świetnie się bawili wzbogacając przy okazji wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.

Grupa 4

Grupa 8