Rozgrywki sportowe w grupie V i VI

Sport to zdrowie! – o tym haśle przypominamy i wdrażamy je od najmłodszych lat w przedszkolu. W ramach ćwiczeń gimnastycznych tym razem dzieci z grupy 5- i 6-latków zmierzyły się ze sobą w przeróżnych konkurencjach na holu przedszkolnym. Na początku zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa oraz rywalizacji fair play. Do zadań przedszkolaków należało przejście przez tunel, przełożenie szarfy, bieg slalomem między pachołkami, rzut woreczkiem do celu, przejście po ruchomej równoważni czy też jazda na desce.

Okazało się, że obie grupy są w doskonałej kondycji fizycznej. Dzieci zwinnie, sprawnie i dokładnie wykonywały proponowane zadania i dawały z siebie wszystko.

Na koniec wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Myślę, że nie tylko tego dnia każde dziecko i dorosły będą pamiętać, iż codzienny ruch w sali, w domu i na świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla dobrej kondycji każdego człowieka.