„Przedszkolaki z grupy VIII poznają tajemnice Kosmosu”

"W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale."

Tematyka kosmosu jest wyjątkowo ciekawa dla dzieci. Kosmos to przestrzeń tajemnicza, wręcz magiczna. Dnia 21 lutego przedszkolaki z grupy VIII w ramach tygodniowej tematyki miały możliwość poznać bliżej Układ Słoneczny. Dowiedziały się, iż planety krążą wokół nieruchomego Słońca, poznały nazwy planet oraz ich kolejność.

Dzieci miały możliwość wymiany informacji, bo jak się okazało niektóre z nich są wyjątkowo zainteresowane tą tematyką i ich wiedza jest bardzo szczegółowa. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach,  śmiało można stwierdzić, że wyprawa w kosmos była bardzo interesująca i sprawiła przedszkolakom wielką radość.