"ŻEGNAJ ZIMO- WITAJ WIOSNO" czyli Pierwszy Dzień Wiosny w grupie XI.

Ach! Co to był za dzień! Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promykami prosto w okna naszej sali. Po długiej mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji przedszkolaki z grupy XI przygotowały przedstawienie pt. "Wiosenna opowieść". Dzieci przebrane za bociany, zajączki, kwiatki, motylki, wiatr, deszczyk, słoneczko....tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku - Wiosnę.

Ogromne emocje wśród dzieci wzbudzały już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Dzieci wczuły  się w role bohaterów oczekujących na nadejście wiosny.  Z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role. Wszystkie dzieci w tym dniu wyglądały wyjątkowo.

Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie. Dzieci powróciły do przedszkola
z nadzieją że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa i trawy...

Nakręcone filmy zostały udostępnione całej społeczności przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom  za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.