Strona główna

Wiosna w muzyce.

Wiosna to szczególnie piękna pora, nic więc dziwnego, że odcisnęła swój ślad w historii muzyki. Wiosna w muzyce – zajęcia pokazowe to kolejne z wydarzeń w ramach innowacji „Do – re – mi” gdzie dzieci z grupy IX miały możliwość obserwować zwiastuny zbliżającej się nowej pory roku, malować jej odgłosy oraz tańczyć na łące pełnej kwiatów. Muzyka i zabawy sprawiły, że nasze przedszkolaki poczuły, zobaczyły i posłuchały pierwszych oznak wiosny. Wystarczyło tylko, tak jak austriacki kompozytor Johanna Strauss wsłuchać się w:śpiew ptaków, czy szum wiatru. Zamknąć na moment oczy, wyobrazić sobie łąkę pełną kwiatów, poczuć ich zapach wsłuchując się w muzykę Piotra Czajkowskiego – Walc Kwiatów z Balu Dziadka do Orzechów. Odwiedziliśmy również wiosenny las, ciekawi co leśne zwierzęta robią po przebudzeniu ze snu zimowego przy dźwiękach harfy francuskiego kompozytora Bernard Andreas Szumiące drzewa, na bum bum rurkach malowaliśmy kolorową tęczę - te dźwięki przyrody to tylko mały przedsmak tego, co czekało na nasze przedszkolaki  podczas zajęć.