„Dzień dobrych uczynków” w grupie VIII

„Czasami jeden dobry uczynek…znaczy więcej niż tysiąc słów”

Od dawna wiadomo, że dzieci potrafią czynić mnóstwo dobrych uczynków, czasami tylko o nich zapominają. 18 marca grupa VIII obchodziła Dzień dobrych uczynków” i postanowiła przypomnieć sobie: czym jest dobry uczynek? Przedszkolaki  wysłuchały wiersza Marzeny Szczepańskiej pt.: „Dobre uczynki”, z którego dowiedziały się, jakie dobre uczynki możemy zrobić dla swoich bliskich, oraz posegregowały ilustracje z dobrym i złym zachowaniem. Podczas zabawy ruchowej „Chętnie pomogę” dzieci  miały możliwość nawiązania bliższych relacji, budowania wspólnego zaufania i przyjaźni.

W tym dniu na twarzach przedszkolaków rysował się uśmiech i biła radość. Dzieci zrozumiały, że spełnianie dobrych uczynków to nie tylko ten jeden dzień w roku. Życzliwość i sprawianie radości innym powoduje, że ten, kto czyni dobro, sam czuje się szczęśliwy.