Światowy Dzień Wody w grupie VIII

„Najwyższa dobroć podobna jest wodzie. Dobroć wody polega na tym, że przynosi ona korzyści dziesiątkom tysięcy rzeczy, mimo że z nikim nie walczy”.

Woda jest nam niezbędna do życia. Nie moglibyśmy cieszyć się życiem i światem, jaki znamy, bez obecności wody. O wodę więc trzeba dbać, oszczędzać, dobrze ją wykorzystywać. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci z grupy VIII, które dnia 22 marca obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko.  Podczas zajęć wychowawczo-dydaktycznych przedszkolaki zapoznały się z tajemnicami tej niezwykłej, życiodajnej substancji, dowiedziały się w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.

Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, quiz dydaktyczny, burza mózgów) muzycznych i ruchowych. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania bawiąc się przy tym doskonale. W tym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wiem jak oszczędzać wodę”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.