Spotkanie ze strażakiem i ratownikiem medycznym

20 maja dzieci z grupy V i VI odwiedził tata Wiktora – pan Sebastian oraz ratownik medyczny – pan Daniel. Na spotkaniu panowie zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można jej pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Próbowały swoich sił przy fantomie oraz zapoznały się z materiałami opatrunkowymi. Zaproszeni goście przypomnieli dzieciom ważne telefony alarmowe oraz to w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci mogły poczuć się „małymi ratownikami”. Dziękujemy wspaniałym gościom za niezwykłą lekcję i aktywnie spędzony czas.