Wyjście do pizzerii "Osteria"

13 czerwca przedszkolaki z grupy VII udały się na wycieczkę do pizzerii „Osteria”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Na początku szef restauracji przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania. Następnie przedszkolaki wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy.

Po krótkim instruktażu robienia pizzy, dzieci zabrały się do zrobienia własnych – formowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracą. Po upieczeniu przystąpiły do degustacji. Ciepła przekąska szybko znikała z talerzy, gdyż samodzielnie przygotowany posiłek zawsze lepiej smakuje. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola w doskonałych humorach.

Bardzo dziękujemy właścicielom pizzerii „Osteria” za zaproszenie, miłe i ciepłe przyjęcie oraz za ogromne serce dla naszych przedszkolaków.