Strona główna

„Uśmiech dziecka największym skarbem…” Dzień Dziecka w przedszkolu.

„Idzie misio, idzie słonik,

Lalka, piesek,  no i konik,

Wszyscy razem z balonami,

Z najlepszymi życzeniami.” 

-Jaki jest jeden z ważniejszych dni w przedszkolu?

-Tak, tak – to właśnie Dzień Dziecka.

Mnóstwo atrakcji oraz radości. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany.

 

W tym roku w naszym przedszkolu ponownie mogliśmy wspólnie celebrować ten dzień. Przebiegał on pod hasłem  „Olimpiada sportowa”. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się na korytarzu  i wspólnie odśpiewały „ Hymn Przedszkolaka”. Następnie po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor Iwonę Mojkowską każda z grup udała się na  ulubioną atrakcję, a było ich naprawdę co nie miara.  W każdej sali na dzieci czekały  zabawy z chusta animacyjną, malowanie twarzy , zawody sportowe, zabawy muzyczno-ruchowe, wata cukrowa oraz popcorn. Każdy przedszkolak mógł znaleźć coś dla siebie.  Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe, gdzie dzieci mogły wspólnie rywalizować i wykazać się swoimi umiejętnościami.  Nasze przedszkolaki to nie tylko sportowcy ,ale i małe łasuchy, które ze smakiem zajadały się watą cukrową oraz popcornem. Ten dzień był niezapomnianą przygodą dla naszych milusińskich. Całość imprezy podkreśliły wręczone dla każdego przedszkolaka medale, które wywołały na twarzach naszych dzieci największą radość.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają,  jako radosny i pełen miłych wrażeń.