Robimy pizzę w pizzerii DA GRASSO

Czy jest ktoś, kto nie lubi pizzy? Łatwo, szybko i ze smakiem można ją zjeść, ale czy równie łatwo można ją zrobić? Odpowiedzi na te pytania szukały przedszkolaki z grupy VIII na kulinarnych zajęciach w pizzerii DA GRASSO.

Po przybyciu do pizzerii na dzieci czekały przygotowane stanowiska pracy. Na stołach pojawiły się składniki pizzy.  Po krótkim instruktażu Pana Leszka Murawskiego dzieci zabrały się ochoczo do pracy. Zadaniem każdego trzyosobowego zespołu było oczywiście zrobienie pizzy.  Pod czujnym okiem pracowników pizzerii dzieci wałkowały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym i ozdabiały ulubionymi składnikami: szynką, pieczarkami czy ananasem.  Robienie pizzy okazało się bardzo fajną zabawą, a radości nie było końca. Wszystkie zespoły z powierzonego zadania wywiązały się na szóstkę.

Przedszkolaki z ogromną niecierpliwością czekały na wyjęcie pizzy z pieca.  Kiedy na stoły powróciły ich kulinarne dzieła sztuki, rozpoczęła się uczta.  Okazało się, że najbardziej smakuje to, co się samemu przygotuje.

Wszystkie dzieci za włożony wkład pracy i ogromne zaangażowanie kulinarne otrzymały od pracowników pizzerii dyplomy i naklejki.

Dziękujemy serdecznie pracownikom pizzerii DA GRASSO za miłą współpracę, możliwość zdobycia przez dzieci nowych umiejętności i wiadomości, a być może i odkrycie wśród dzieci kulinarnych talentów.