Skąd się biorą produkty ekologiczne? - podsumowanie udziału w programie.

Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem po raz trzeci przystąpiło do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W programie wzięło udział 185 przedszkolaków z Tęczowej dwójeczki w wieku 5-6 lat z 6 grup przedszkolnych.

Podczas udziału w zajęciach edukacyjnych dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko. Obejrzały film pt. „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE” uważnie śledząc proces ich powstawania.

Dzieci wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia oraz analizowały jej zawartość. Nauczyły się przygotowywać zdrowe posiłki oraz znajdować produkty ekologiczne na sklepowych półkach. Odwiedziły piekarnię oraz pobliską restaurację, w której mogły wspólnie z kucharzami przygotować zdrowy i zbilansowany posiłek, którego podstawą były produkty ekologiczne. W ramach zajęć plastycznych dzieci tworzyły grupowe znaczki ekologiczne. Na zakończenie zajęć każde dziecko wymyśliło sobie „ekologiczne imię”.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach, z zaangażowaniem wykonywały stawiane im zadania. Dzięki programowi wzrosła świadomość dzieci na temat rolnictwa ekologicznego.