Wizyta grupy VI w sali edukacyjnej Niebieska Przystań

W dniu 08.09.2022 r grupa przedszkolaków z grupy VI wybrała się do sali edukacyjnej „Niebieska Przystań” mieszczącej się w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Celem wizyty było poznanie pracy policjanta, wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych oraz odpowiednie zachowanie w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Przedszkolaki przypomniały sobie zasady, których musza przestrzegać, będąc uczestnikami ruchu drogowego, jak zachowywać się w stosunku do bezpańskiego psa oraz nieznajomych osób. Po krótkich lekach teoretycznych pod czujnym okiem Pani policjantki, dzieci uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i odblaski. To była niezwykle udana wycieczka.