Audycja muzyczna „Niezwykłe wybryki doktora muzyki”

Nasze przedszkole odwiedzili artyści z grupy „ARTE-MUZA”, którzy zaprezentowali bajkę muzyczną pt.: „Niezwykłe wybryki doktora muzyki”. Główny bohater opowieści – Doktor Muzyka, to niezwykły lekarka. Pomaga swoim pacjentom posługując się muzyką jako lekarstwem. Z dobrym skutkiem leczą się u niej pacjenci chorzy na smutek, złość, nudę i brak odwagi.

W humorystyczny sposób Doktor Muzyka opowiada jak należy stosować jej zalecenia lekarskie. Audycja zachęciła najmłodszych słuchaczy, aby nie tylko słuchali muzyki, ale też sami próbowali grać na różnych instrumentach. Dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie Doktora Muzyki i jej pacjentów przy dźwiękach skrzypiec, keyboardu oraz bębenka.
         Muzykoterapia rozwija u dzieci wrażliwość, wyobraźnię, a także pomaga uporać się z niechcianymi emocjami.