Kodeks bezpieczeństwa

W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Jestem bezpieczny” grupa X wybrała się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się oraz podstawowymi znakami drogowymi. W asyście aspiranta sztabowego Anny Zaremba i sierżanta sztabowego Karola Czaczkowskiego wyruszyliśmy w drogę. Na początku przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, następnie wysłuchały zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Aby uzyskaną wiedzę dobrze spożytkować wszystkie dzieci w parach przechodziły przez przejście dla pieszych.

Nasze pociechy doskonale sobie  poradziły pamiętając o ważnych zasadach. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.