Sprzątanie świata - po raz kolejny

W dniu 26 września przedszkolaki z grupy IX,X i XI już po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez fundację „Nasza Ziemia”. Celem uroczystości było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenie ilości śmieci oraz ich efektywna segregacja.

Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci oraz pozytywną  motywację wyruszyli w pobliską okolicę i zajęli się oczyszczaniem terenu. Dzięki odpowiedniej pogodzie udało nam się zebrać dużą ilość śmieci, które zostały złożone do odpowiednio oznakowanych pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz dbałości o nie.