Strona główna

Sukcesy dzieci z naszego przedszkola

W Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem staramy się  stwarzać i zapewniać dziecku  warunki do wszechstronnego rozwoju. Już od najmłodszych lat należy dzieci oswajać ze sceną, uczyć odbioru kultury żywego słowa, a także kształcić umiejętności recytatorskie, aktorskie, plastyczne i muzyczne. Nauczyciele z naszego przedszkola dbają o rozwijanie indywidualnych uzdolnień i zainteresowań dzieci. Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w wielu konkursach wewnątrzprzedszkolnych, międzyprzedszkolnych organizowanych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym.

Sukcesy dzieci sprawiają wiele zadowolenia i radości nie tylko dzieciom, ale także nauczycielkom i rodzicom. Systematyczna praca nad rozwijaniem talentów i uzdolnień dzieci rodzi nowe pomysły, wpływa na uatrakcyjnienie pracy przedszkola, promuje nasza placówkę. Za każdym razem, z wielką satysfakcją i towarzyszącymi emocjami przyjmujemy wiadomości o osiągnięciach naszych wychowanków w różnych konkursach, do których wcześniej ich przygotowujemy. Oto osiągnięcia naszych dzieci w I półroczu roku szkolnego 2013/2014:

Konkursy wewnątrzprzedszkolne:

1.Wewnątrzprzedszkolny konkurs „Nasz geometryczny i kolorowy świat” - organizator Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Kategoria 3-latki

I miejsce Dagmara Bucińska

II miejsce Antoni Czajkowski   

III miejsce Gabriela Mioduszewska

wyróżnienie: Kinga Włostowska

Kategoria 4-latki

I miejsce Tobiasz Kowalewski

II miejsce Błażej Prużanin    

III miejsce Julianna Szymańska

wyróżnienie Zuzanna Kamińska     

Kategoria 5-latki

I miejsce Sebastian Drągowski

 II miejsce Sara Rahman  

III miejsce  Antoni Doroszkiewicz

wyróżnienie Maria Giero      

Kategoria 6-latki

I miejsce Łucja Stypułkowska

II miejsce Amelia Porzezińska

III miejsce Natalia Tymińska  

wyróżnienie Bartosz Szepietowski

W konkursie „Nasz geometryczny i kolorowy świat” wzięło udział 78 osób.

Konkursy międzyprzedszkolne:

1. Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Moje rodzinne drzewo – mój skarb” organizator Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Kategoria 3-latki  

I miejsce  Dagmara Bucińska

III miejsce – Zuzanna Milewska

Kategoria 4-latki

II miejsce Antonina Fronczuk

Kategoria 5-latki

I miejsce Maja Radgowska

Kategoria 6-latki

II miejsce Zofia Kaczyńska

2. Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” - organizator  Przedszkole Miejskie Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem. 

Kategoria 6-latki

III miejsce Filip Choiński

Udział wzięli:

Grupa III – Izabela Kalinowska

Grupa IV – Antoni Doroszkiewicz

Grupa VI: Natalia Szymborska  

3. Międzyprzedszkolny Konkurs plastyczny „Mój wymarzony prezent od Świętego Mikołaja” organizator Niepubliczne Przedszkole Kubusia Puchatka w Szepietowie

Kategoria 3-latki

Wyróżnienie Antoni Czajkowski

Kategoria 4-latki

I miejsce Tobiasz Kowalewski 

Kategoria 6-latki

I miejsce Bartosz Szepietowski

III miejsce Juliusz Choiński

Konkursy powiatowe:

1.  Powiatowy Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie - Świąteczna Bombka” organizator Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

I miejsce - Zofia Kaczyńska

Wyróżnienie - Maja Radgowska

Konkursy ogólnopolskie:

1.„Zapobiegamy pożarom” organizator Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem.

I miejsce Zofia Kaczyńska

 

Poza aktywnym uczestnictwem w konkursach Przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka” oraz uczestniczy w akcji Wózki za zakrętki.

Powyższe wyniki pokazują, iż dzieci chętnie i licznie brały udział w proponowanych konkursach. Największą radością i satysfakcją dla nauczycieli i rodziców jest uśmiech naszych pociech podczas odczytywania rezultatów oraz odbierania dyplomów i nagród. Konkursy zarówno plastyczne, jak i wokalne, recytatorskie czy taneczne rozwijają osobowość dziecka oraz jego pasje i zainteresowania. W dalszym ciągu będziemy starały się rozwijać talenty naszych przedszkolaków i wzmacniać w nich zadowolenie, otwartość, zwiększać poczucie własnej wartości i pewności siebie.