Magia czytania, czyli jak zbudowana jest książka.

W ramach innowacji „Magia czytania”  4 latki z grupy VIII swoje pierwsze zajęcia zaczęły od  zapoznania się z budową książki. Wiedzą już, że  książka ma tytuł,autora,ilustratora oraz wydawnictwo. Te wszystkie pojęcia dzieci poznały na podstawie przygody samochodzika Franka,  który sam napisał  książkę i namalował ilustracje.

Z tego opowiadania  dzieci dowiedziały się o tym,że książki muszą być sprawdzone i wydane  przez wydawnictwo, które później dopuszcza książkę do sprzedaży. Dzieci, również zapoznały się ze sposobem korzystania z książek i wspólnie razem stworzyły Kodeks Czytelnika.W miesiącu październiku mieliśmy zaszczyt gościć mamę Igi i Niny, które przeczytały nam książeczki o  przygodach Mysii Marysi.