Drzewo przyjacielem zwierząt

27 października 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo przyjacielem zwierząt. W konkursie udział wzięło 108 prac dzieci w wieku od 3 do 6 lat z 5 przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkole Miejskie nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Gminne Przedszkole w Czyżewie, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Szepietowie. Do głównych celów konkursu należało: wyrabianie pozytywnych postaw życiowych; motywowanie i podejmowanie działań na rzecz środowiska naturalnego; zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania; dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem; odkrywanie własnych zdolności i możliwości oraz prezentacja możliwości i osiągnięć dzieci z różnych przedszkoli.

Rozdanie nagród poprzedziła lekcja przyrody, którą poprowadziły przedstawicielki Nadleśnictwa Rudka: Pani Justyna Bujnowska i Pani Iga Łopaciuk, które opowiedziały o pracy leśnika. Przypomniały dzieciom o właściwym i bezpiecznym zachowaniu się w lesie. Przybliżyły także przedszkolakom mieszkańców lasu i ich zwyczaje.

Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem składa ogromne podziękowania Nadleśnictwu Rudka za ufundowanie nagród w konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!