Tajemnice jesiennego lasu - wycieczka do Echo Lasu

Przedszkolaki z grupy IX, X i XI wybrały się na wycieczkę do Echo Lasu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc przetrwać zimę zwierzętom. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Z wielką ciekawością obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.

Nasze pociechy wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Była to świetna okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz postaw proekologicznych.

Na zakończenie wycieczki po lesie Pan Leśniczy zaprosił nas na ognisko. Apetyt dopadł nawet największego niejadka, który skusił się na kiełbaskę. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do przedszkola przynosząc ze sobą niespodziankę darów lasu.