Sensosmyki Grypa III

W miesiącu październiku dzieci grupy III uczestniczyły w zajęciach sensorycznych z wykorzystaniem darów lasu i jesieni. Dzięki naturalnym okazom mogły dokładnie zapoznać się z ich wyglądem oraz zapachem. Dzieci z ogromną przyjemnością dotykały gałęzi z drzewa liściastego oraz drzewa iglastego, porównywały wielkości szyszek, chodziły po ścieżce sensorycznej zrobionej między innymi z: mchu, liści, szyszek, kasztanów czy orzechów włoskich, laskowych.

Ponadto poznały zwierzęta żyjące w lesie, dowiedziały się o nich wielu ciekawostek. Uczestniczyły w  instalacji sensoryczno-dźwiękowej podczas obchodów Dnia Drzewa W świat lasu wprowadziła je historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Tego typu zabawy uruchamiają wszystkie zmysły naszych milusińskich, a także dają im mnóstwo frajdy.