Dzień Postaci z Bajek w grupie IX i X

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia swoją rocznicę urodzin obchodzi Walt Disney. Dzień ten jest  wspaniałą inicjatywą zarówno dla dzieci jak i dorosłych ponieważ bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy.

Przedszkolaki z grupy IX i X obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Na początku uroczystości dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z bajek. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz zagadek z którymi dzieci poradziły sobie bez żadnego problemu. Na zakończenie naszego święta wszyscy razem uwiecznili ten dzień radosnym zdjęciem w przepięknych przebraniach.

Pamiętajmy, wartościowa bajka uczy dziecka odpowiednich postaw moralnych. Dodatkowo wzbudza wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Dlatego - wybierajmy bajki gdzie dobro zwycięża a zło zostaje ukarane.