Dzień Postaci z Bajek w grupie VI

Dnia 3 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek grupa VI wzięła udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego dzieci miały okazję opowiadać o swoich ulubionych postaciach z bajek. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc księżniczek, Myszki Miki, Biedronki, Psiego Patrolu, Spider-Mana, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw.

Przedszkolaki brały udział w zabawach wymagających wykazaniem się znajomości treści bajek, tych znanych jak i mniej znanych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na koniec bajkowego pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję.

W tym dniu, dzieci przypomniały bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek jest doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, gdyż wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazje, pamięć oraz bogacą słownictwo.