Magia bohaterów bajkowych

W miesiącu październiku w ramach innowacji „Magia czytania” dzieciaczki z grupy VIII zmieniły się w ulubione postacie z bajek i urządziliśmy sobie wielki bal. Dzieci przebierając się za wybraną postać bajkową mogły poczuć się jak bohaterzy i przeżyć wspaniałe przygody. Zapoznałyśmy się z wieloma bajkami, które w mniejszym lub większym stopniu były już dzieciom znane. Dopasowywaliśmy atrybuty do postaci, odszukiwaliśmy co nie pasuje do danej bajki i wesoło bawiliśmy się przy zabawach muzyczno-ruchowych.

Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania własnego stroju i wypowiedzenia się na jego temat. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i każdy mógł zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe w foto budce. To był niezapomniany dzień ,który jednocześnie pomógł dzieciom poznać różne postacie  z bajek.

Oprócz dnia postaci z bajek w październiku dzieci poznały przygody Jasia i Małgosi. Wysłuchały uważnie bajki i wspólnie razem ułożyliśmy historyjkę obrazkową,  która pozwoliła lepiej zapamiętać ich przygodę. Dzieci od tej pory wiedzą, że zawsze należy słuchać się rodziców i nie oddalać się od nich.