Cud Wigilijnej Nocy

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,

jest taka moc , co smutek w radość przemienia,

jest taka siła, co spełnia marzenia…

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.  O dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.  Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę dało się odczuć również w naszym przedszkolu. Dnia 16 grudnia 2022 roku dzieci z grupy VI wcieliły się w rolę aktorów i zaprezentowały  wyjątkowe Jasełka dla rodziców oraz zgromadzonych gości, wśród których byli  m.in. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Buciński, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Sylwia Wasilewska, Dziekan Dekanatu Wysokomazowieckiego ksiądz prałat Ryszard Niewiński, a także emerytowani pracownicy przedszkola i oczywiście przedszkolaki.

Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Przepiękna, scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Zaprezentowały swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Na zakończenie Pani dyrektor Iwona Mojkowska oraz zaproszeni goście podziękowali dzieciom za występ oraz złożyli wszystkim życzenia. Padło wiele ciepłych słów, po których wszyscy zgormadzeni wspólnie zaśpiewali kolędę i podzielili się opłatkiem.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają relacje międzyludzkie.