Strona główna

Święto Ziemi 2014

        DZIEŃ ZIEMI w naszym przedszkolu obchodziliśmy 16. 04.2014.  Zgodnie z jednym z kierunków pracy naszego przedszkola, jakim jest kształtowanie nawyków i zachowań proekologicznych – w ramach działań wczesnej edukacji ekologicznej organizowane są w naszej placówce obchody DNIA ZIEMI.

        Dzieci prezentowały się wspaniale, każda grupa miała zielone bluzeczki. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem o tematyce ekologicznej w wykonaniu dzieci z gr. V i VIII, z której dzieci wcieliły się w role różnych leśnych zwierząt. Był dzięcioł, wiewiórka, ptaki, sowa, motyle, biedronki, rodzinka ( dzieci z gr. V odegrały świetną scenkę złego zachowania się w lesie) i oczywiście skrzaty oraz przedszkolaki, które powiedziały dzieciom jak należy zachowywać się w lesie i jak o niego dbać -nie wolno krzyczeć, hałasować, śmiecić.

Dodatkową atrakcją były wspólnie śpiewane piosenki oraz układy taneczne w wykonaniu dzieci z grupy V, które pokazały swoje umiejętności w tańcu Kwiatów, Koziorajce … Przedszkolaki aktywnie brały też udział w zorganizowanych zabawach z okazji Dnia Ziemi (zagadki, kwiz, rebusy….) gdzie mogły wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi dbania o naszą planetę.

       Organizowanie takich uroczystości w przedszkolu poszerza wiedzę dzieci i podnosi ich świadomość ekologiczną z zakresu ochrony środowiska i poszanowania przyrody. Włączenie dzieci w działania proekologiczne uczy je selektywnego zbierania odpadów, racjonalnego gospodarka wodą, rozbudza chęć życia w nieskażonym środowisku.