Strona główna

Maluszki z wizytą u fryzjera

               Któż nie lubi dbać o swój wygląd?! Chyba każdemu zależy na tym, by atrakcyjnie wyglądać i dobrze się czuć. Mam tu na myśli wbrew pozorom nie tylko dorosłe panie… Takiego samego zdania są maluchy z III grupy, które 27 maja odwiedziły zakład fryzjerski pani Iwony Zaremba. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przybory niezbędne fryzjerowi w pracy: suszarki, szampony, prostownice, lakiery… Nie tylko płeć żeńska była zainteresowana nowym image, również chłopcy z wielką chęcią zasiadali na fotelu fryzjerskim, by przemienić się w prawdziwych „macho”, dzięki fryzurze „na irokeza”. Radości i śmiechu było co niemiara… Dziewczynkom sypał się brokat z głów i nie tylko włosy pomalowane były kolorowym sprayem; ucierpiały troszkę ubrania, ale czy to jest ważne, gdy w grę wchodzi piękna aparycja?!

             Po satysfakcjonującym wszystkich upiększeniu wyglądu oraz po rozdaniu przez p. Iwonkę wizytówek nadszedł niestety czas powrotu do przedszkola i szarej, deszczowej rzeczywistości… Niestety przez niekorzystną aurę w przedszkolu już niewiele zostało z tych pięknych fryzur. Deszcz okazał się silniejszy od wszystkich, ale mimo to uśmiech nie schodził z żadnej twarzy.

            Dzieci do końca dnia przeżywały wizytę w salonie i obiecywały, że już nigdy nie będą bały się chodzić do fryzjera, bo zobaczyły, że nie jest to żadna trauma, tylko satysfakcjonujące przeżycie.