Strona główna

Posprzątajmy świat

            Wrzesień to miesiąc, w którym, jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątanie świata” Jest to dla dzieci atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej mająca na celu nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających ku poprawie środowiska naturalnego.

 Dnia 23 września w naszym przedszkolu odbyła się akcja pt. „Sprzątamy świat z Ekoludkiem 2014 ”. Przedszkolny hol rozkwitł tego dnia wszystkimi odcieniami zieleni na koszulkach uczestników akcji. Dlaczego kolor zielony? Każdy przedszkolak wie, że zielony to ulubiony kolor naszej planety Ziemi i jej przyjaciół. Starszaki poznały postać przewodnią uroczystości- Ekoludka. Razem z nim brały udział w ciekawych zabawach i konkursach ekologicznych. Ani jedna zagadka nie pozostała bez rozwiązania. Na wszystkie postawione pytania padały mądre i przemyślane odpowiedzi. Dzieci wykonały prezenty naszej planecie Ziemi w postaci plakatów do haseł: Czysta woda wokół nas; Oddychamy czystym powietrzem; Piękna nasza Ziemia cała; Pamiętaj, gdzie mieszkają śmieci.  Jesteśmy dumni z wysokiego poziomu wiedzy ekologicznej naszych przedszkolaków.  Wszystkie dzieci wiedzą, że należy dbać o czystość środowiska. Znają skutki pozostawiania śmieci na placu zabaw, w lesie, parku czy na ulicy. Rozpoznają z łatwością środowisko zdrowe od zanieczyszczonego. Wiedzą, co to jest recykling, segregacja śmieci. Potrafią bezbłędnie posegregować śmieci i wrzucić do odpowiednio oznakowanych worków.

Cieszymy się, że poziom świadomości ekologicznej przedszkolaków z naszego przedszkola z każdym rokiem jest coraz wyższy, a nasz najbliższy świat- coraz czystszy.