Strona główna

Dzień Kultury Chrześcijańskiej 2014

                      12 października 2014 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Dniach Kultury Chrześcijańskiej. Impreza zorganizowana została w Miejskim Ośrodku Kultury, a jej data okazała się być zbieżna z XIV Dniem Papieskim. Wśród świateł reflektorów w klimat chrześcijański wprowadził nas konferansjer witając przybyłych księży, siostry zakonne przedstawicieli władz samorządowych, burmistrzów, wójtów, dyrektorów szkół, przedszkoli, ośrodków kultury oraz innych firm i instytucji, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także wszystkich mieszkańców miasta Wysokie Mazowieckie i okolic.

 Publiczność zachwyciła się występem naszych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2. Był to montaż słowno -muzyczno-taneczny przygotowany przez nauczycielki – Dorotę Zawistowską, Joannę Zawistowską, Katarzynę Prużanin, Monikę Grodzką i Ewę Kolińską. Dzieci z naszego przedszkola śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce religijnej, natomiast zespół taneczny „Tęczowe Dwójeczki” zatańczył dwa tańce do muzyki nowoczesnej – Chiquita i Magic System. Przedszkolacy zachwyciły profesjonalnymi strojami, doskonałym przygotowaniem i wielkim obyciem artystycznym.

Za swój wkład artystyczny w tegoroczny Dzień Kultury Chrześcijańskiej nasi mali wykonawcy otrzymali okolicznościowe statuetki – Anioły, które wręczyła p. Ewa Konarzewska - Zastępca Burmistrza Miasta. Na występie naszych dzieciaków na pewno nie zabrakło wielkich emocji, mocnych wzruszeń i uśmiechów do łez. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę w realizacji tej uroczystości.