Strona główna

Najmniejsi petenci ratusza

                     Bogactwo programów edukacyjnych oferowanych w naszym przedszkolu zaskakuje. Wzbogacają one ofertę edukacyjną, rozwijają potrzebę poznawania świata przez wkraczających w życie przedszkolaki. Jednym z tych wartościowych programów jest ten, dotyczący edukacji patriotycznej „Mój kraj w Europie”.

 Czterolatki z II grupy, biorące udział w realizacji wspomnianego programu poznają swoją małą ojczyznę, czyli nasze miasto. Dzieci udają się na wycieczki do różnych instytucji publicznych, jednak jedną z najważniejszych okazała się wycieczka do Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem. Przedszkolaki miały wówczas okazję poznania pracy poszczególnych referatów, obejrzenia sali konferencyjnej, podziwiania panoramy miasta z okien urzędu, lecz najbardziej w pamięci maluchów zapadła wizyta w gabinecie Pana Burmistrza Jarosława Siekierko oraz Pani Burmistrz Ewy Konarzewskiej. Każdy przedszkolak dokładnie obejrzał oba gabinety, miał również możliwość samodzielnie usiąść przy biurku i snuć plany o swojej przyszłości w roli Burmistrza Miasta. Pan Burmistrz z pasją opowiadał o swojej pracy i o zadaniach poszczególnych komórek ratusza. Dzieci z zapartym tchem słuchały, jak wiele przedsięwzięć realizuje się w naszym mieście dzięki tytanicznej pracy Burmistrza i jego pracowników. W swobodnej rozmowie Pan Burmistrz i Pani Burmistrz zostali zasypani ogromem pytań, nie wyłączając nawet upodobań kulinarnych. Na koniec dzieci zajadały się otrzymanymi słodkościami i z wypiekami na twarzach dzieliły się jeszcze wrażeniami z tego wspaniałego dnia.

                         Nasze miasto reprezentowane przez Pana Burmistrza bardzo dba o przyszłość społeczeństwa swojej małej ojczyzny. Prowadzone przez urząd przedszkola są dumną wizytówką miasta. Pan Burmistrz jest bardzo ciepłą osobą, która sprostała tak trudnemu zadaniu, jakim była niesamowita ciekawość i spontaniczność przedszkolaków. Dziękujemy za to wsparcie okazywane nam każdego dnia.