Strona główna

Święto Drzewa po raz piąty

Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowany od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Głównym celem   programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Kultywowanie ochrony środowiska, troska o drzewa, roślinność i uprawianie własnego ogrodu jest wpisane w codzienność działań naszego przedszkola w związku, z czym już po raz piąty obchodziliśmy Święto Drzewa.

 

Podczas uroczystości dzieci wzięły udział między innymi w zabawie „Tajemnicze pudła”- ukazującej znaczenie drzew dla człowieka oraz innych stworzeń.

Przedszkolaki doskonale wiedziały, jakie potrzeby ma drzewo i jakie zagrożenia nie pozwalają mu prawidłowo rosnąć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prowadzonych zabawach wcielając się nawet w rolę małego nasionka drzewa. Zwieńczeniem Święta Drzewa było złożenie przez przedszkolaków przyrzeczenia „Ochrony Drzewa”.

Wszyscy uczestnicy uroczystości z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „Drzewo z mojego snu”, do którego przystąpiło 65 przedszkolaków z naszego przedszkola. Obradom jury przewodniczyła, Agata Wiśniewska – przewodnicząca Rady Rodziców, która była mile zaskoczona ogromną inwencją twórczą dzieci. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Kategoria 3- latki

I miejsce- Marysia Wiśniewska

II miejsce- Kinga Tymińska

III miejsce- Artur Zaremba

Wyróżnienie- Kacper Roszkowski

Kategoria 4- latki

I miejsce-Lidia Stypułkowska

II miejsce- Oliwia Nowacka

III miejsce- Maja Mioduszewska

Wyróżnienie- Alicja Michalczuk

Kategoria 5- latki

I miejsce- Błażej Prużanin

II miejsce- Tobiasz Kowalewski

III miejsce – Mateusz Godlewski

Wyróżnienie- Marcel Choiński

Kategoria 6- latki

I miejsce-Mieszko Mazur

II miejsce-Kacper Dzierżko

III miejsce-Wiktor Wiśniewski

Wyróżnienie- Gabriela Sokołowska

Wszystkie prace konkursowe naszych małych artystów będzie można podziwiać w styczniu, w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury.