Strona główna

Zabawy z paskami

            W naszym przedszkolu już po raz piąty 26 lutego 2015 roku odbyła się Basiowa zabawa z paskami. Basia to bohaterka serii opowiadań autorki popularnych książek dla dzieci – Zofii Staneckiej, z kolei ilustracje przygotowała wybitna ilustratorka młodego pokolenia – Marianna Oklejak. Dziewczynka ma pięć lat i tak jak zaproszeni goście chodzi do przedszkola. Ma też swoją rodzinę i mnóstwo codziennych przeżyć, jak każde dziecko. O jej przygodach można przeczytać w cyklu ciekawych książeczek.

 Sympatycy i przyjaciele spotykają się na Basiowych Balach Pasiastych. W naszym przedszkolu również została zorganizowana taka zabawa z paskami. Dlaczego paski? Otóż Basia bardzo lubi ten wzór i najczęściej chodzi ubrana w takie właśnie, pasiaste sukienki i bluzeczki. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Na imprezie wszyscy też byli ubrani w paski. W trakcie uroczystości w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” u nas również nie zabrakło interesującej lektury zarówno dla młodego, jak i nieco starszego pokolenia. Fragment książki „Basia i przedszkole” przeczytała wszystkim obecnym nasza pani dyrektor Iwona Mojkowska. Oczywiście nie zabrakło podchwytliwych pytań prowadzących i wyczerpujących odpowiedzi młodych odbiorców na temat utworu. Uroczystość uświetniły najciekawsze zabawy taneczne i integracyjne Basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki mogły się także wykazać swoim refleksem i wiedzą podczas rozwiązywania zagadek o przedmiotach z najbliższego otoczenia Basi. Uczestnicy zabawy z przyjemnością i ogromną satysfakcją sprawdzili swoje zdolności w kolorowaniu puzzli, z których powstał ogromny miś – prezent dla przyjaciółki Basi z opowiadania – Anielki.

Czy dzieciom podobała się zabawa? Wystarczy spojrzeć na wszystkie uśmiechnięte buzie i zachwycone oczka – one mówią same za siebie. Uroczystość zakończyła się wręczeniem każdemu uczestnikowi słodkiego upominku.