Strona główna

Zimowe doświadczanie świata

              To, co dla dorosłych jest utrapieniem, dla dzieci jest czymś wyczekiwanym – mowa o zimie. Dorosłym kojarzy się czasem ogrzewania mieszkań, nieprzejezdnymi drogami i nieustannym odśnieżaniem, zaś dzieci tęsknią za wszystkimi zabawami na lodzie i śniegu.

                Przedszkolaki z grupy II mogły zasmakować zimy ze wszystkimi jej tegorocznymi ograniczeniami. Aby zdrowo korzystać z zimowych uroków ważny był odpowiedni ubiór. Pod czujnym okiem nauczycieli przedszkola dzieci dzielnie zakładały ciepłe kurtki, czapki i szaliki, bo już czekały na nie sanki, lodowisko i obowiązkowo, z ogromną starannością, ulepiony bałwan.

Tak właśnie podczas znanych wszystkim zabaw zimowych podopieczni Tęczowej Dwójeczki nabywali odporności na świeżym powietrzu. Na szczęście to jedyne przygody z zimą. Dzieci chętnie śpiewały piosenki o zimie, rysowały i malowały zimowe krajobrazy, które zaobserwowały podczas licznych wycieczek po naszym mieście.

                To nic, że nam zima trochę doskwiera. Popatrzmy na uśmiechnięte buzie przedszkolaków a cały nasz trud okaże się dużo lżejszy i może znów wspomnimy nasze dziecięce doświadczenia zimowych zabaw.